Vízitúra Kupa Leányfalun – beszámoló

Tizenötödik alkalommal rajtoltak el a túraversenyzők – ezúttal éppen május 7-én a kellemes hőmérsékletű Szentendrei-Duna óvatosan fodrozódó vízéről, a leányfalui révállomástól. Jól rajtolt idén az MKKSZ Vízitúra Kupa, az első forduló alapján a kajakosok többségbe kerültek, de még van 6 alkalom, hogy a kenusok megfordítsák ezt az arányt… lássuk

20160507_085715Akár azt is hihette volna a kívülálló reggeli sétálgató a leányfalui Dunaparton, hogy valamilyen vízi majális, esetleg egy kajak-kenu vásár kerül megrendezésre a Vadkacsa Vízitelep mellett elterülő füves parkolóban május 7-én, pedig erről szó sem volt… mindössze a vízitúrások ugrottak össze az ország (és európa) városaiból, hogy idén is összemérjék tudásukat  egymással a Vízitúra Kupa keretén belül.

a sétány reggel...

a sétány reggel…

Ötödik alkalommal szervezik a Szentendrei-Dunán a kupasorozat első fordulóját, amely egyben egy erőfelmérő is a részt vevőknek az év hátralévő részére vonatkozóan. Ebből kiindulva, aki komolyan veszi a túraversenyzést, az itt volt és vízre is szállt.

13091926_1728970247379495_8804940873857103110_n

küzdelem a Dunán – vezetnek a Szentendreiek

Szerencsére a megjelent közel 100 hajóegység azt mutatja, hogy egyre többen veszik komolyan a versenysorozatot. A klasszikus túrahajók mellett növekszik a versenykajakok és versenykenuk száma – sajnos az evezősök még nem fedezték fel maguknak ezt a jó versenyzési lehetőséget. A mezőny javarészt amatőrökből áll, ám szép számmal vannak igazolt versenyzők is, sőt élversenyzőkkel is dicsekedhetünk: Kövér Márton kenus maratoni világbajnok és Pétervári Pál hosszú távú világbajnok is rendszeres versenyzője a kupasorozatnak.

Kövér Márton maratoni világbajnok is megtisztelte a mezőnyt a részvétellel

A szervező gárda a szokásos volt: A Vadkacsa Egyesület biztosította a helyet és a logisztikát, a Dunai Flotilla katonái a vízimentést és Gál Attilla és lelkes csapata pedig minden egyebet, ami kell ahhoz. hogy flottul menjen a szervezés – ez maximálisan sikerült.

elöl a kajakok...

elöl a kajakok…

A menetrend a szokásos volt: elöl rajtoltak a kajakok és a gyorsabb kenus egységek, őket követték a „lassabb” hajóegységek, végül leghátul a „csak” túrázók. Két őrült így is akadt, aki egyedül egy 4 személyes túrakenuban tette meg a rövidebb távot – rekord lassú idő alatt…(az egyik a szerk. volt természetesen)

már az elején is utolsók...a TC1

már az elején is utolsók…a TC1

A versenyhez tökéletese idő volt, a alapvetően déli szél fújt, ami a táv nagy részén segítette a vízre szállókat. Aki ráért, az észrevehette a part szélén ívó halakat (és a partmenti büfében ivókat is), illetve a Kecske-Sziget szürke eminenciásait, a szürkegémekett. Nyilván a versenyzők nem ezt figyelték…

ponty munkában...

egy ponty kis vízben, de nagy munkában…

Az útvonal a szokásos volt: Leányfalu – szigetspicc, forduló – Dunabogdány, szabad strand. (a rövid táv Leányfalu és Dunabogdány között húzódott). Az időmérés után túratempóban ereszkedett lefelé a csapat – vissza Leányfalura – az eredményhirdetésnek otthont adó Vadkacsa Vízi Telepre.

13164406_1728972024045984_1827159577106270740_n

jutott idő a fotós szórakoztatására is (Dodó és Kakas Tomi)

Az ebéd (kötelezően gulyásleves és palacsinta) után megtartottuk az eredményhirdetést. Ez sosem rövid, hisz az egész esemény fénypontja ez az egy óra – itt derül ki mindenki számára, hogy ki nyert és ki borult fel, kinek van születésnapja és kinek gyarapodott a családja…

13177250_1728977657378754_146890065590736888_n

Pörnyeszi György (csónaképító mester) születésnapos

A vízitúra kupa szellemiségéhez igazodik az eredményhirdetés is: mindenki érezze jól magát, mindenki egy jó emlékkel térhessen haza a hétvégéről. Az MKKSZ gyönyörű oklevelet csinált idén is, az érem tökéletesen mutatja a vízitúrázás hangulatát és jut idő mindenkire, még akkor is, ha egyedül áll a dobogó tetejére. Romantikus a hangulat… 🙂

13124927_1728978480712005_2332269416790841165_nÍgy zajlott tehát a XV. MKKSZ Vízitúra Kupa első fordulója 2016-ban. Minden tökéletes volt ahhoz, hogy a folytatás is az legyen – június 4-én Szanazugban.

13178850_1728978974045289_279090500514382669_nfotók: Fekete Gábor és Klemencz Henrik